INFORMACJA ŁZPN W SPRAWIE OBOSTRZEŃ

« wróć

Obostrzenia wprowadzone przez władze państwowe zmusiły Łódzki Związek Piłki Nożnej do wstrzymania rywalizacji od Keeza Klasy Okręgowej w dół. Głównym powodem podjęcia takiej decyzji był brak możliwości prowadzenia zajęć sportowych i rozgrywania spotkań przez wszystkie kluby biorące udział w rywalizacji ligowej. Zgodnie z zapowiedziami rządu przepisy obowiązujące od najbliższego weekendu będą podobne do tych, jakie wprowadzano już w trakcie pandemii. Oznacza to, że możliwość treningów oraz udziału w rozgrywkach będzie miała wąska grupa sportowców. W niższych klasach rozgrywkowych kilka klubów już w tej chwili ma problemy z dostępem do obiektów sportowych, zarządzanych przez lokalne samorządy. Dlatego też ŁZPN zawiesił rozgrywki od klasy okręgowej w dół. Tak samo postąpiły wszystkie Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Jednocześnie część z nich - w tym ŁZPN - zdecydowała się na kontynuację rozgrywek trzecio- i czwartoligowych. W tym przypadku również decydujące było stanowisko zainteresowanych klubów, które w komplecie zadeklarowały, że spełnią wszystkie wymagania dotyczące prowadzenia treningów i rozgrywania meczów w okresie zaostrzonych przepisów pandemicznych.

W związku z powyższym w klasach okręgowych oraz A i B odwołane zostają dwie nadchodzące kolejki, zaplanowane na 20-21 oraz 27-28 marca. Na inny termin obligatoryjnie będą też przełożone mecze z weekendu wielkanocnego (3 kwietnia). Rywalizacja w IV lidze oraz w grupie I trzeciej ligi toczyć się będzie zgodnie z terminarzem.

W związku ze zmianą obowiązujących przepisów Łódzki Związek Piłki Nożnej zawiesił rozgrywki młodzieżowe. Jest to efekt decyzji władz państwowych, które na okres od 27 marca do 9 kwietnia 2021 wprowadziły w całym kraju zaostrzone zasady bezpieczeństwa sanitarnego.