MATEUSZ KOWALSKI NA ZGRUPOWANIU CORE

« wróć
 
Reprezentujący Wydział Sędziowski w Piotrkowie Trybunalskim Mateusz, rozpoczął od rzucenia na "głęboką wodę", bo już w środę miał okazję sprawdzić się w roli sędziego asystenta podczas meczu III ligi: Polonia Środa Wielkopolska - Błękitni Stargard Szczeciński. Kolejne dni (czwartek i piątek) były równie intensywne. Omawiano wspólnie prowadzone podczas zgrupowania mecze, szlifowano umiejętności na podstawie klipów szkoleniowych, a także przeprowadzono testy fizycznne pod czujnym okiem trenera Grzegorza Krzoska.
Punktem kulminacyjnym zgrupowania była bez wątpienia sesja szkoleniowa z sędziami szczebla centralnego: Damianem Sylwestrzakiem i Szymonem Łężnym. Podczas niej, wcielając się w role zawodników, symulowano na boisku różne zdarzenia meczowe, a sędziowie musieli podejmować błyskawiczne i trafne decyzje.
Sobota przyniosła kolejne wyzwanie w postaci meczu w Skierniewicach, gdzie Mateusz miał zaszczyt sędziować spotkanie pomiędzy miejscową Unią a Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz był niezwykle dynamiczny i zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:3, a wszystko to na nowym stadionie Unii przy dopingu licznie zgromadzonych kibiców.
Niedziela to czas podsumowań i refleksji. Ponownie analizowano przebieg sędziowanych meczów, a wieczorem mała integracja podczas wspólnego wyjścia na kręgle. Ostatni dzień zgrupowania przyniósł "małą zabawę biegową", czyli test yo-yo.
Jak wspomina Mateusz udział w programie CORE był dla niego niezwykle cennym doświadczeniem. Poznał wielu dobrych sędziów z innych województw, doskonalił swoje umiejętności i poszerzał wiedzę. Jest także przekonany, że zdobyte tu doświadczenia i lekcje zaowocują w mojej przyszłej przygodzie sędziowskiej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia !!!