MIKOŁAJ KUJAWSKI W CORE POLSKA

« wróć
Jestem bardzo zadowolony, że mogę być uczestnikiem dziewiątej edycji CORE Polska. Jesienny zjazd odbył się w Kielcach od piątku 16.09 do środy 21.09. Piątkowy dzień zaczął się od testu stabilizacji na uniwersytetcie medycznym w Kielcach. Następnie nastąpiło oficjalne otwarcie programu CORE Polska. Od razu po rozpoczęciu zaczęliśmy od losowania meczów sobotnich oraz niedzielnych. Udało mi się wylosować sobotni mecz Lublinianka Lublin - Korona II Kielce jako sędzia techniczny oraz niedzielny mecz Cracovia II - Wisłoka Dębica "na środku". Sobotni dzień zaczęliśmy od testu pisemnego w języku polskim a potem rozjechaliśmy się w zespołach 4-osobowych na swoje zawody. W naszym sobotnim meczu wydarzyło się coś niecodziennego... Zostałem pierwszym uczestnikiem wszystkich edycji CORE, który zastąpił sędziego na boisku. Niestety Kacper doznał kontuzji w 80 minucie i dokończyłem zawody za niego. Mimo, że to było tylko 20 minut (razem z doliczonym czasem) to i tak była to intensywna końcówka meczu z ważnymi decyzjami do podjęcia dla sędziego.

Niedzielne zawody, które miałem sędziowałem jako główny również były zawodami niełatwymi, z ważnymi decyzjami. Bezpośrednia czerwona kartka w 29 minucie, która nie była sytuacją łatwą do podjęcia, podyktowany rzut karny w 40 minucie oraz druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona kartka w 44 minucie...także "działo się..." :)
Instruktorem w tym meczu był Pan Jacek Walczyński a także pod względem biegowym obserwował mnie Pan Grzegorz Krzosek.
Niedzielę, gdy każdy już przyjechał ze swoich spotkań zakończyliśmy odnową biologiczną.

Poniedziałek oraz wtorek poświęciliśmy na omawianie swoich meczów. Każdy sędzia wyciął ze swojego meczu około 35-50 klipów i wspólnie omawialiśmy i analizowaliśmy pod kątem pozytywów i negatywów oraz co można zrobić lepiej i jak się inaczej zachować w przyszłości. Warto dodać, że (jednego dnia) był również Przewodniczący Polskiego Kolegium Sędziów Pan Tomasz Mikulski, który również nam doradzał co i jak możemy zrobić lepiej

W poniedziałek dodatkowo mieliśmy trening praktyczny na boisku z Damianem Sylwestrzakiem oraz test mobilności z Panem Grzegorzem Krzoskiem. Na tych zajęciach ćwiczyliśmy głównie koncentrację oraz współpracę odgrywając różne,niełatwe sytuacje boiskowe.

We wtorek przed śniadaniem najpierw mieliśmy pomiar tkanki tłuszczowej a później wyszliśmy na poranny rozruch.

Ostatniego dnia zjazdu mieliśmy najpierw test ze znajomości przepisów w języku angielskim a później test szybkościowy na 40 metrów oraz test Yo-Yo, który bada wydolność.

Podsumowując, jestem zadowolony, że mogłem wziąć udział w jesiennym zjeździe programu CORE Polska. Był to intensywny czas, który na pewno nie był zmarnowany i wierzę, że ten czas poświęcony na analizie klipów oraz treningach techniczno - taktycznych podniesie mój poziom sędziowania.